ПОГЛЕДИ
Дискусије су закључане и архивиране, због застарелог софтвера. Садржај је доступан за читање, а позивамо Вас да се прикључите новом форуму ''Погледа'', кликом на линк ФОРУМ у врху ове странице

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Login to check your private messagesLogin to check your private messages   LoginLogin 

Dokazi da je djindjic bio za bombardovanje Srbije.

This forum is locked you cannot post, reply to or edit topics   This topic is locked you cannot edit posts or make replies    ПОГЛЕДИ Forum Index -> Политика
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Slava Nedicu
Guest

PostPosted: Wed Apr 27, 2005 9:52 am    Post subject: Dokazi da je djindjic bio za bombardovanje Srbije. Reply with quote

„Milo Đukanović i Zoran Djindjic:

Ne prekidajte bombardovanje dok Milosevic ne sidje s vlasti!

„If the war ends with a signature on a peace agreement and the same political leadership remains in power, with Slobodan Milosevic at the helm, the tragedy and violence will continue.”

http://www.hri.org/news/balkans/rferl/1999/99-05-10.rferl.html

Meni je potpuno jasno šta su ds ovci u stanju da priznaju a šta ne, ali cinjenica je da su ova dvojica govnara zahtevala od svojih mentora dalje unistavanje srpske populacije sve dok im se ne obezbedi njihov dolazak na vlast.

Traziti sazaljenje za „coveka” kakav je bio Z.Dj. je bezobrazno, ne moralno i nekulturno. Taj takozvani bivši premijer nije zasluzio ni prezir, ni mrznju, ni osudu, za Srbiju je najbolje da njegovo ime jednostavno zaboravi i izbrise iz postojanja jednu od svojih najvecih sramota.

'занимљиви извор' је ни мање ни више Њујорк Тајмс.
Потребно је цитирати и то као и коментаре овог немачког новинара да би се схватило како су Мило и Зоки у наизглед увијеној форми отворено подржали бомбардовање Србије а све у име својих политичких циљева.

„New York Times”

May 1999
Joint statement of Milo Đukanović and Zoran Djindjic
in „New York Times”

If the war finishes with signature on peace agreement with the same leadership with Slobodan Milosevic on top, tragedy and violence will continue.

Stability of Yugoslavia is of the main importance because of its geographic position in Balkan and its role in determing stability or instability of its neighbors, Bosnia and Herzegovina, Macedonia and Albania. Up to now, however, international strategy for Yugoslavia has been conducting the crises, while the roots of the crises were being neglected.

http://www.mediaclub.cg.yu/arhiva1/english/Press/stetements/milo-djindjic-e.htm

Evo komentara nemackog novinara u vezi gornje zajednicke izjave Mila Đukanovića i Zorana Djindjica iz maja 1999 godine:

Klaus Hartmann

Djindjic liebte die Bombe auch, aber diplomatisch
Am 21. Mai 1999 beklagte Zoran Djindjic gegenüber der Nachrichtenagentur Reuters eine „Strategie des Regimes”, ihn zu beschuldigen, er habe „die Fortsetzung der Bombardierung gefordert”. Am 25. Mai 1999 stellte ihm die tageszeitung die Frage: „Fordern Sie vom Westen einen Stopp der Luftangriffe?” Antwort: „Das ist nicht realistisch”. Tatsächlich war Djindjic schlau genug, die Bombardierung Jugoslawiens durch die Nato nicht offen zu unterstützen, aber - und darauf bezogen sich die Vorwürfe - am 9. Mai 1999 veröffentlichte er gemeinsam mit dem montenegrinischen Präsidenten Milo Đukanović eine Erklärung, in der er die Nato aufforderte, sie dürfe „keine Vereinbarung” zum Ende des Krieges „unterzeichnen, die Milosevic den Erhalt seiner Macht gestattet”. Was sollte dies anderes darstellen als die Aufforderung zur Verlängerung des Krieges?
dieser gerichtet worden. Prüfen wir daher, was und wen wer mit Djindjic verloren hat.

U kratkom prevodu:

Djindjic je takođe voleo bombe, ali na “diplomatski način”!

21 maja 1999 Zoran Djindjic je agenciji Rojters denuncirao rezim da ga optuzuje “da trazi nastavak bombardovanja”. Na direktno pitanje “Da li je tražio od Zapada prestanak bombardovanja odgovorio je:

“To nije realno”

U stvari Djindjic je bio dovoljno pametan da ne podržava otvoreno bombardovanje Jugoslavije ali mu se “omakla” zajednicka izjava sa Milom Đukanovićem u kojoj doslovce kaže:

If the war finishes with signature on peace agreement with the same leadership with Slobodan Milosevic on top, tragedy and violence will continue

“Ako se rat zavrsi sa potpisivanjem mirovnog ugovora sa istim vodjstvom na celu sa Milosevicem, tragedija i nasilje će se produziti!”
Back to top Podeli na facebook
Петар Милатовић

PostPosted: Wed Apr 27, 2005 10:21 am    Post subject: Reply with quote

Помоз Бог!

Дозволите ми да као очевидац и учесник нечега презентујем чињенице.

Бомбардовање је почело 24. марта. Пет дана раније звао сам Коштуницу у ДСС-у. Разговарали смо сат времена. У току целог разговора убеђивао сам га да ће земља бити бомбрадована. Није веровао. Говорио је против Милошевића мени који сам први у емиграцији да критикујем идеолошког наследника Јосипа Броза - Милошескуа. После разговора било ми је јасно да се у земљи мешају узроци са последицама. Поново сам позвао Коштуницу и рекао му да ће Милошевић и НАТО да одраде исти посао. Није веровао. Завршио сам разговор са човеком кога знам од 1974. године као нормалног.

На дан бомбардовања дошао сам у центар Беча. Народ је почео спонтано да се окупља. Гнев је био свуда присутан. Аустријске власти, знајући да сам до тада деценијама предводио све српске демонстрације у Бечу, питала се: хоће ли се Милатовић огласити?
Видевши све већу муку код народа (а било је ту свих, левих, десних, оваквих и онаквих!) искрено сам се уплашио да тај народ не крене у неконтролисану акцију, јер медији у Аустрији су киптели од србофобије. Да бих спасио народ од неконтролисаног и потпуно оправданог гнева, узео сам реч. У току говора који је трајао сат времена окупило се око 20 хиљада. На крају сма им рекао: сутра се налазимо сви испред америчке амбасаде у Болцмангасе.
Сутрадан је било преко 30 хиљада Срба. Једва сам успео да одржим контролу и народ на окупу.
Рекао сам им да сутра идемо испред седишта ОЕБС-а. Тако је и било. Испред седишта ОЕБС-а на Хелденплацу окупило се 50 хиљада бечких Срба. После говора одлучио сам да цивилизацијски блокиран цео центар Беча са масом од 50 хиљада бечких Срба. Ишли смо најпрометнијим саобраћајницама Беча које су власти морале да блокирају како бисмо демонстрирали.
У међувремену, дошло је до усијања телефона између Беча и Београда.
Постигнут је договор да дође Зоран Ђинђић у бечки ТВ студио.
Стигао је сутрадан. Знао сам за све то и рекао претходног дана да ћемо демонстрирати испред ТВ студија.
Чекао сам развој ситуације.
Сви моји сарадници су одлучили да те вечери ја не говорим на почетку, него да се одморим и да узмем реч кад почне уживо ТВ емисија у којој гостује Ђинђић!
Знао сам да је Ђинђића довео Волвфганг Шисел, ондашњи аустријски министар иностраних послова и садашњи канцелар.
Одлучио сам да из ТВ студија натерам у бежанију и Шисела и Ђинђића.
У 21 час и 45 минута узео сам реч. Нисам много говорио. Само сам рекао народу да из овог студија сада Зоран Ђинђић наводи натовске ракете на српске циљеве, али да ниједна неће погодити Милошевића на чијем је канабеу седео Ђинђић који пружа логистичку подршку натовској авијацији.
И да не препричавам даље оно што Срби у Аустрији трајно памте.
Углавном, емисија је прекинута, Ђинђић је морао да побегне из студија подземних ходницима који воде до Хофбурга и Беч је напустио тајно и изгубио се у правцу Берлина.
Толико, подсећања ради...
View users profile Send private message Visit posters website
Јеремија
Guest

PostPosted: Wed Apr 27, 2005 10:24 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
„Milo Đukanović i Zoran Djindjic:

Ne prekidajte bombardovanje dok Milosevic ne sidje s vlasti!

Топик који си поставио, обрађиван је и дискутован у више наврата на овом форуму. Ако баш желиш дискусију о Ђинђићу, врати се неку страну у назад, па настави на већ постављену тему.

Сувишно отварање топика загушује рад форума, а то је администратор навео у свом обавештењу. Ако смо већ гости на овом форуму, требало би да поштујемо "кућни ред". А ево шта између осталог каже администратор: "3. НЕМОЈТЕ ОТВАРАТИ ВИШЕ НАСЛОВА СА ИСТОМ ИЛИ СЛИЧНОМ ТЕМОМ. Овакво масовно постовање сличних тема загушује форум и зато ће сличне теме бити брисане или спајане."
Guest

PostPosted: Wed Apr 27, 2005 12:03 pm    Post subject: Reply with quote

Петар Милатовић wrote:
Помоз Бог!

Дозволите ми да као очевидац и учесник нечега презентујем чињенице.

Бомбардовање је почело 24. марта. Пет дана раније звао сам Коштуницу у ДСС-у. Разговарали смо сат времена. У току целог разговора убеђивао сам га да ће земља бити бомбрадована. Није веровао. Говорио је против Милошевића мени који сам први у емиграцији да критикујем идеолошког наследника Јосипа Броза - Милошескуа. После разговора било ми је јасно да се у земљи мешају узроци са последицама. Поново сам позвао Коштуницу и рекао му да ће Милошевић и НАТО да одраде исти посао. Није веровао. Завршио сам разговор са човеком кога знам од 1974. године као нормалног.

На дан бомбардовања дошао сам у центар Беча. Народ је почео спонтано да се окупља. Гнев је био свуда присутан. Аустријске власти, знајући да сам до тада деценијама предводио све српске демонстрације у Бечу, питала се: хоће ли се Милатовић огласити?
Видевши све већу муку код народа (а било је ту свих, левих, десних, оваквих и онаквих!) искрено сам се уплашио да тај народ не крене у неконтролисану акцију, јер медији у Аустрији су киптели од србофобије. Да бих спасио народ од неконтролисаног и потпуно оправданог гнева, узео сам реч. У току говора који је трајао сат времена окупило се око 20 хиљада. На крају сма им рекао: сутра се налазимо сви испред америчке амбасаде у Болцмангасе.
Сутрадан је било преко 30 хиљада Срба. Једва сам успео да одржим контролу и народ на окупу.
Рекао сам им да сутра идемо испред седишта ОЕБС-а. Тако је и било. Испред седишта ОЕБС-а на Хелденплацу окупило се 50 хиљада бечких Срба. После говора одлучио сам да цивилизацијски блокиран цео центар Беча са масом од 50 хиљада бечких Срба. Ишли смо најпрометнијим саобраћајницама Беча које су власти морале да блокирају како бисмо демонстрирали.
У међувремену, дошло је до усијања телефона између Беча и Београда.
Постигнут је договор да дође Зоран Ђинђић у бечки ТВ студио.
Стигао је сутрадан. Знао сам за све то и рекао претходног дана да ћемо демонстрирати испред ТВ студија.
Чекао сам развој ситуације.
Сви моји сарадници су одлучили да те вечери ја не говорим на почетку, него да се одморим и да узмем реч кад почне уживо ТВ емисија у којој гостује Ђинђић!
Знао сам да је Ђинђића довео Волвфганг Шисел, ондашњи аустријски министар иностраних послова и садашњи канцелар.
Одлучио сам да из ТВ студија натерам у бежанију и Шисела и Ђинђића.
У 21 час и 45 минута узео сам реч. Нисам много говорио. Само сам рекао народу да из овог студија сада Зоран Ђинђић наводи натовске ракете на српске циљеве, али да ниједна неће погодити Милошевића на чијем је канабеу седео Ђинђић који пружа логистичку подршку натовској авијацији.
И да не препричавам даље оно што Срби у Аустрији трајно памте.
Углавном, емисија је прекинута, Ђинђић је морао да побегне из студија подземних ходницима који воде до Хофбурга и Беч је напустио тајно и изгубио се у правцу Берлина.
Толико, подсећања ради...

usput: ti kad pomenu 'normalnog' coveka ,mislio si na Vojislava Damjanovica /alijas Kostunicu/?
Jevreja,koji promeni prezime,da zavara trag,koji mu ostavi otac,kao i stric,Brozove sluge?
Da potvrdi poreklo,jevrejsko po majci?
Pricas o polovini sedamdesetih,od kada tvoj 'posteni' ima Izraelsko drzavljanstvo/u to doba naravno nemoguce,obicnim smrtnicima/?
Pogani,mars iz nasih zivota,da bog da svi posetili djindjica,pa onda neka prica tvoj posteni kako nije bio obavesten da se kidnapuje gradjanin SRJ iz centra glavnog grada....
Петар Милатовић

PostPosted: Wed Apr 27, 2005 1:06 pm    Post subject: Reply with quote

Имаш ли доказа да је Коштуничина мајка Јеврејка?
Много ме то инетересује.
Изнеси ми те појединости које о прошлости Коштуничиног оца.
Ја Коштуицу знам из 1974. године јер смо сви били на страни осуђеног и часног професора Ђурића на правном факултету који је осуђен због критика Устава из 1974. године.
Знам само да Коштуница никада није био члан СК, колико је мени познато. Остале околности које помињеш заиста ми нису познате и реци ми нешто о томе.

А што сет тиче Милоошевића ствар стоји овако.
Милошевићу МОРА БИТИ СУЂЕНО У БЕОГРАДУ ЗБОГ ЗЛОУПОТРЕБЕ СРБА, КОМПРОМИТАЦИЈЕ И УНИШТЕЊА СРПСКОГ НАЦИОНАЛНОГ ПРОГРАМА!
Они су Брозовог идеолошког наследника склонили у Хаг да га спасу од Срба и од њега направе незаслуженог "хероја" на матрици традиционалне српске наивности!

Sine ira et studio!
Петар МИлатовић
www.istina.at
View users profile Send private message Visit posters website
Гост Захумље
Guest

PostPosted: Wed Apr 27, 2005 5:15 pm    Post subject: Reply with quote

Господину Милатовићу.....ова последна стровица......је једна јака добра интеритације.

Они су Брозовог идеолошког наследника склонили у Хаг да га спасу од Срба и од њега направе незаслуженог "хероја" на матрици традиционалне српске наивности!

А за наивност......она је невероватна......
Коста

PostPosted: Wed Apr 27, 2005 8:44 pm    Post subject: Reply with quote

Гост Захумље wrote:
Господину Милатовићу.....ова последна стровица......је једна јака добра интеритације.

А за наивност......она је невероватна......

Тотално си у праву брате Захумље!
Milan

PostPosted: Wed May 04, 2005 9:06 am    Post subject: Reply with quote

За разлику од Милошевића и Шешеља који су отворено призивали НАТО бомбардовање, нигде и никда није забележена ни једна изјава Зорана Ђинђића где он позива на бомбардовање Србије. Зоран Ђинђић је позивао на прекид бомбардовања, а Шешељ и Милошевић на продужетак, бар док не попију сав виски у бункеру.
Не може да се промени Србија, а да сви останемо непромењени. Да би се променила Србија свако од нас помало мора да се промени, у свом приступу проблемима, у свом менталитету, у својим радним навикама. Јер Србија, то је збир свих нас.
View users profile Send private message
Коста

PostPosted: Sat May 07, 2005 7:05 pm    Post subject: Reply with quote

Milan wrote:
За разлику од Милошевића и Шешеља који су отворено призивали НАТО бомбардовање, нигде и никда није забележена ни једна изјава Зорана Ђинђића где он позива на бомбардовање Србије. Зоран Ђинђић је позивао на прекид бомбардовања, а Шешељ и Милошевић на продужетак, бар док не попију сав виски у бункеру.

Мрзим комунисте исто колико и хитлеровце дакле више него ишта, али нигде нисам чуо или читао да су милошевић и шешељ јавно позивали за НАТО агресију? То што је милошевић био пета колона запада у Србским редовима јесте доказао у више наврата, али ако поменеш шешеља не смеш заборавити драшковића који је имао исту позицију као и шешељ за време НАТО агресије.

Да се вратимо на ђинђића, шта ћемо са линковима на врх ове тематике? Дали је то "позив на прекид бомбардовање"?

voja kostic
Guest

PostPosted: Sat May 07, 2005 10:39 pm    Post subject: Reply with quote

poucne informacije odjindjicu i slicnima,vecina zivi:

http://www.pogledi.co.yu/makedonija

"enigma djindjic"

napisao,sasa papovic
Slava Nedicu
Guest

PostPosted: Mon May 09, 2005 7:56 am    Post subject: Reply with quote

Milan wrote:

Ko o cemu k#rva dsovacka o postenju. Dokazi su prikazani, djindjuretina je jasno stavio do znanja da se primirje ne sme potpisati dokle je milosevic na vlast. Svaka cast kakva briga o srpskom narodu. Seme vam se srbozdersko zatrelo.
Milan

PostPosted: Mon May 09, 2005 11:14 am    Post subject: Reply with quote

Коста wrote:
Milan wrote:

Мрзим комунисте исто колико и хитлеровце дакле више него ишта, али нигде нисам чуо или читао да су милошевић и шешељ јавно позивали за НАТО агресију? То што је милошевић био пета колона запада у Србским редовима јесте доказао у више наврата, али ако поменеш шешеља не смеш заборавити драшковића који је имао исту позицију као и шешељ за време НАТО агресије.

Да се вратимо на ђинђића, шта ћемо са линковима на врх ове тематике? Дали је то "позив на прекид бомбардовање"?

У сваком случају није позив на бомбардовање.
Не може да се промени Србија, а да сви останемо непромењени. Да би се променила Србија свако од нас помало мора да се промени, у свом приступу проблемима, у свом менталитету, у својим радним навикама. Јер Србија, то је збир свих нас.
Guest

PostPosted: Mon May 09, 2005 11:41 am    Post subject: Reply with quote

seme vam ce se zatrti,a mi cemo pomoci u tome,olosi antisrpski...
Јеремија
Guest

PostPosted: Mon May 09, 2005 12:17 pm    Post subject: Reply with quote

Milan wrote:
Коста wrote:
Milan wrote:

У сваком случају није позив на бомбардовање.

У сваком случају није ни био оно што би ти хтео да прикажеш. Мора се рећи отворено , без увијања: Ђинђић је био (као и цела ДОС булумента), плаћеник западне алијансе. Агитовао је по свету да се Милошевић уклони (некад је на Мишковом канабету примао инструкције како разбити опозицију!), по било коју цену. Твој покушај правдања у стилу који си навео, заиста говори о вама и вашим људским начелима, више но било шта друго. Заиста је право чудо колико се србских изрода накупило за последњу деценију.
Milan

PostPosted: Mon May 09, 2005 2:02 pm    Post subject: Reply with quote

Јеремија wrote:

У сваком случају није ни био оно што би ти хтео да прикажеш.

У праву си, није. Он је био много више од тога, био је најбољи српски политичар друге половине двадесетог века (можда и целог 20. века) и био је политичар који је Србију извукао из гована у која сте их ти и теби слични убацили.

Јеремија wrote:
Мора се рећи отворено , без увијања: Ђинђић је био (као и цела ДОС булумента), плаћеник западне алијансе. Агитовао је по свету да се Милошевић уклони (некад је на Мишковом канабету примао инструкције како разбити опозицију!), по било коју цену. Твој покушај правдања у стилу који си навео, заиста говори о вама и вашим људским начелима, више но било шта друго. Заиста је право чудо колико се србских изрода накупило за последњу деценију.

Ништа већи плаћеник него што је Војислав Шешељ, Слободан Милошевић, Војислав Коштуница, Томисалв Николић или било који други политичар на сцени Србије данас. Разлика је у позитивном учинку Зорана Ђинђића када је Србија у питању у односу на ове остале.
This forum is locked you cannot post, reply to or edit topics   This topic is locked you cannot edit posts or make replies    ПОГЛЕДИ Forum Index -> Политика All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum